تبلیغات
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال - 2016 سخت ترین سال برای اپل

نمیتوان با قاطعیت گفت که سال های دوری استیو جابز از اپل و سردرگمی و رکود اپل در آن دوران سخت ترین سال هارا برای اهالی کوپرتینو رقم زده و نمیتوان گفت که آن دوران بدون سختی گذشته اما چیزی که میتوان گفت این است که اپل اگر یک تغییر اساسی در خود ایجاد نکند به آن سال ها باز خواهد گشت.

در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید

این را میتوان با یک نگاه اجمالی به پرونده های مالی ماه های آخر سال 2015 گفت. به طور مثال آیفون را بررسی میکنیم که حدود 74 میلیون فروش را در سه ماهه ی اخر سال 2015 تجربه کرد. این رقم, رقمی رویایی است اما نه برای شرکتی مانند اپل. این نشان دهنده ی رشد بسیار کم نسبت به زمان های دیگر است. پرونده های ماالی آیپد هم به مراتب از این بدتر است.

اپل در سال جدید ممکن است با معرفی یک آیفون جدید یا یک آیپد با امکانات ویژه بتواند دل برخی مخاطب هارا بلرزاند اما چیزی که اپل احتیاج دارد جلب نظر تمام کاربران برای بروز رسانی سخت افزار های خودشان است. اما اپل باید یک فکر جدید پیاده کند تا شاهد شکست های پیاپی در سال پیش رو نباشد.اما نباید این راهم فراموش کنیم که اپل زمانی در قدرت بود که اکثر تکنولوژی ها نابالغ بودند و براحتی میتوانست در هر بازاری که دلش بخواهد پیروز میدان باشد اما الان شرایط بسیار فرق کرده زیرارقبای بسیار قدرتمند در هر جای دنیا سبز شده اند و استارتاپ های کوچک و بزرگ شانس استفاده از ایده هارا از اپل میگیرد.

البته طبق شایعاتی که تقریبا همگان به آن باور دارند این است که اپل در پی تغییر دادن حریف های خود است یعنی اپل میخواهد بازار های خود را به کلی جدا کند و وارد بازاری بنام ماشین شود .البته باید ببینیم که شرکتی که تاکنون با فقط با مایکروسافت و سامسونگ رقابت کرده میتواند با شرکت هایی همچون BMW و FORD رقابت کند یا شکستی بزرگ در پی این کمپانی بزرگ در بازار ماشین منتظر است.

اما تمام این چیز ها فقط حدس و گمان است و باید منتظر بنشینیم تا ببینیم اهالی کوپرتینو چه کاری در این خصوص انجام میدهند زیرا اگر به فکر نباشند باید منتظر شکست های پیاپی و بزرگ از طرف این غول فناوری دنیا باشیم.طبقه بندی: تحلیل ها، 

تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394 | 10:26 ب.ظ | نویسنده : محسن خ.ا | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران