تبلیغات
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال - microsoft در پرش از نسلها

microsoft

دیگر نمیتوان گفت که کسی هست که بزرگترین شرکت فناوری ,MICROSOFT, را نمی شناسد .شرکتی که با نرم افزار های خود توانست دنیا را متحول کند و توانست جا پای خود را در دنیای سخت افزار با معجزه ای به نام Xbox سفت کند و به همه ثابت کرد که میتواند به راحتی هر بازاری را به تصاحب خود دراورد.

اما آیا MICROSOFT  قدرت فتح بازار تلفن همراه و به کرسی نشاندن ویندوز 10 را دارد یا در پی چیزی بزرگتر است؟

در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید.

 


 

اما با تمام این اوصاف شاهد شکست های پی در پی میکروسافت در بازار تلفن های همراه در چند سال اخیر بودیم. شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ انقدر در این بازار ریشه کرده اند که نمیتوان به راحتی انرا تصاحب کرد.

اما کافی است کمی در کارهای چند سال اخیر مایکروسافت تحقیق کنیم تا به تغییر سیاست این غول فناوری پی ببریم. در ابتدا محصولی شکست خورده را دوباره احیا میکند,لپ تاپ های هیبریدی که هم به تبلت تبدیل میشوند هم لپ تاپ را تحت عنوانی جدید وارد بازار میکند SURFACE . و نه تنها از ساخت آن دست نکشید بلکه تا کنون شماره ی 5 آنرا به بازار معرفی کرده و پس از این شرکت هایی مانند ایسوس به تبعیت از مایکروسافت این محصول را دوباره از نو ساختند درحالیکه سیستم عامل این محصول ویندوز 10 است.

SURFACEC

و پس از آن محصولی را معرفی میکند که برای ان بازاری وجود ندارد یعنی هولولنز که یک گجت واقعیت افزوده است و باز هم سیستم عامل ان ویندوز 10 است و برای اینکه دیگر شرکت ها بخواهند وارد این بازار شوند باید از این سیستم عامل استفاده کنند.حال اگر کمی دقت کنیم نقشه ی مایکروسافت را متوجه میشویم.این غول فناوری درحال انجام کاری است که اگر بوقوع بپیوندد بازار نسل اینده بجز ویندوز 10 سیستم عامل دیگری ندارد.

درواقع مایکروسافت بدنبال انجام دادن یک انقلاب بزرگ مانند انقلاب X box در سال دو هزار است .مایکروسافت قصد دارد تا دوباره مقام پادشاهی سیستم عامل را از گوگل و اپل باز پس گیرد و تا کنون در این راه موفق بوده است.

hololense

اما باید منتظر بود تا ببینیم نقشه ی کمپانی های حریف در این خصوص چیست و چگونه میخواهند از شروع این طوفان بزرگ جلوگیری نمایند.
طبقه بندی: تحلیل ها، 

تاریخ : شنبه 22 اسفند 1394 | 03:13 ق.ظ | نویسنده : محسن خ.ا | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران