تبلیغات
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال - از مودم خود در برابر هکر ها دفاع کنید

مطمئنا شما هم بابت اینترنت خود پول پرداخت کرده اید و میخواهید از سرعت و حجم خو د استفاده کنید ولی همیشه هستند کسانی که متخصص در گرفتن آرامش شما هستند برای خلاص شدن از دست آنها با ما همراه شوید در ادامه ی مطلب.

نکته ی اولی که شما باید بدانید این است که اگر به رمز مودم بسنده میکنید سخت در اشتباهید زیرا امروزه حتی یک بچه ی 7 ساله با یک برنامه ی ساده براحتی میتواند رمز وای فای شما را بدست آورد و براحتی از آن استفاده کند.اما بهر حال  سعی کنید برای رمز مودم خود از الگوریتم wpa2 استفاده کنید تا هکر ها را به چالش سختی دعوت کنید.

نکته ی دوم استفاده از سرویس MAC است که با استفاده از آن میتوانید فقط به برخی کاربران خاص که IP آنها ثبت شده اجازه ی استفاده بدهید . این روش میتواند تا حد زیادی از هک شدن جلوگیری کند زیرا حداقل از گزند هکر های تازه وارد تا متوسط در امان میمانید اما وای بحالتان اگر همسایه تان یک هکر کارآزموده باشد, در این صورت براحتی میتواند طی چند دقیقه IP مناسب برای ورود را پیدا و آنرا جعل کند و براحتی از اینترنت شما استفاده کند.

نکته ی سوم نکته ای بسیار مهم است که هر هکری براحتی نمیتواند به آن دسترسی پیدا کند ولی اگر کسی بتواند به آن دست پیدا کند میتواند روزگار اینترنت شما را سیاه کند. و آن هم این است که شما باید برخلاف میلتان مدیریت از راه دور را ازکار بیندازید و مدیریت مودم خود را از طریق یک کابل فیزیکی که قابل لمس است بر عهده بگیرید. همانطور که گفتم اکثر هکرها نمیتوانند به اینجا دسترسی پیدا کنند ولی اگر کسی موفق شود از آن لحظه مودم شما دیگر قابل استفاده نیست پس به ریسکش نمی ارزد.

و در نهایت سعی کنید از روش های پیش پا افتاده مانند مخفی کردن امواج WI-FI و... استفاده نکنید زیرا فقط بدرد مخفی کردن وای فای از میهمانتان میخورد زیرا همان بچه ی 7 ساله با همان برنامه ی ساده اش براحتی میتواند از این مرز ها بگذرد و با خیال راحت از اینترنت شما استفاده کند.

 تاریخ : یکشنبه 23 اسفند 1394 | 03:27 ق.ظ | نویسنده : محسن خ.ا | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران