تبلیغات
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال - اندروید جدید گوگل; اندروید N

گوگل همین چند روز پیش نسخه ی اولیه ی اندروید جدید خود را تحت اسم رمز N معرفی کرد که طبق عادت همیشگی گوگل در انتخاب نام ها احتمالا این اندروید NUTELLA  خواهد بود.نسخه ی نهایی این ورژن تابستان آینده برروی گوشی های NEXUS 5X,NEXUS 6,NEXUS 6P عرضه خواهد شد .برای باخبر شدن از قابلیت های جدید این اندروید در ادامه ی مطلب باما همراه شوید.

1.حالت دو پنجره

قابلیت جدیدی که به این نسخه اضافه شده قابلیت دو پنجره همزمان است که شما میتوانید با آن دو پنجره را همزمان باز کنید و از دو برنامه با هم استفاده کنید.شما براحتی میتوانید اندازه ی هر پنجره را مشخص کنید.شما این قابلیت را با نگه داشتن کلید OVER VIEW  فعال کنید و برنامه ی دوم خود را باز نمایید.

این قابلیت مدت ها است که برروی گوشی های سامسونگ و ال جی گذاشته شده و IOS نیز در نسخه ی جدید خود این قابلیت را گذاشته و در کل این قابلیت چیز جدیدی نیست و همه انتظار آن را داشتند.

2.اعلانات با پاسخ مستقیم

در اندروید جدید نوتیفیکیشن ها یا همان اعلانات مخصوص هر برنامه در جای مشخص خود است و مدیریت آنها بسیار آسانتر شده بطوریکه میتوانید فقط اعلانات یک برنامه ی خاص را ببینید بجای اینکه در میان اعلانات زیاد سردرگم شوید.

قابلیت دیگر اعلانات توانایی پاسخ مستقیم به آنها از طریق همان برد اعلانات است بطوریکه شما میتوانید جواب هر پیام را بدون وارد شدن به برنامه از طریق همان برد اعلانات بدهید تا در وقت شما صرفه جویی شود.

این قابلیت اندروید نه تا حد زیادی ولی بهر حال کمی نو آوری در خود داشته که همین باعث جذاب تر شدن این قابلیت میشود.

3.جابجا شدن بین اپ ها فقط با کلید OVER VIEW

در اندروید قدیمی اگر میخواستید به برنامه ی قبلی که باز کرده اید رجوع کنید باید وارد فضای برنامه های باز میشدید و همین مقداری از وقت شمارا میگرفت اما در اندروید جدید این ویژگی بوجود آمده که شما میتوانید با دوبار کلیک کردن برروی کلیدOVER VIEW به اپ قبلی خود بروید و همچنین میتوان با چند بار کلیک کردن برروی آن به اپ های قبل تر هم دست یابی پیدا کرد که این کار سرعت عمل شمارا بالاتر میبرد.

4.تنظیمات سریع

در اندروید جدید امکان استفاده از تنظیمات بیشتری در بار تنظیمات سریع است و میتوان برنامه های کاربردی بیشتری را در آنجا گنجاند تا در وقت شما صرفه جویی شود و شما بتوانید بجای گشتن بدنبال برنامه ها میان هزاران اطلاعات دیگر , از این بار استفاده کنید.

در هر صفحه ی این بار تنظیمات جدید قابلیت گنجاندن 9 برنامه وجود دارد که شما میتوانید با SWIPE صفحه هارا عوض کنید و به قسمت دیگری بروید تا به برنامه های بیشتری دسترسی پیدا کنید.

5.DOZE پیشرفته تر

در اندروید قبلی قابلیتی بود که با آن اگر صفحه گوشی شما خاموش میشد و بی حرکت میماند این قابلیت به صورت خودکار شروع به کار میکرد و استفاده برنامه ها از شارژ شما را به حداقل میرساند.

این سیستم در اندروید جدید نیز گنجانده شده ولی با حالاتی پیشرفته تر مثلا اگر صفحه ی گوشی شما خاموش شود و شما در حرکت باشید باز هم این برنامه به صورت خودکار شروع به کار میکند و تا حد بسیار بالایی میتواند از هدر رفتن باتری گوشی شما جلوگیری کند.

6.حالت شب

این حالت که از اندروید پیشین حذف شده بود در اندروید جدید بسیار قدرتمند تر بازگشته. حالتی که شما در آن میتوانید با فعال کردن آن رنگ آبی صفحه ی گوشی کمتر میشود تا چشم ها خسته تر نشوند و باعث آسیب نشود.

اما در این اندروید جدید شما میتوانید این برنامه را برروی خودکار بگذارید تا برنامه بصورت خودکار با توجه به موقعیت جغرافیای شما و زمان غروب آفتاب این رنگ را به تدریج از صفحه ی گوشی حذف کند تا چشم خسته نشود.

 تاریخ : دوشنبه 24 اسفند 1394 | 10:04 ب.ظ | نویسنده : محسن خ.ا | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران